zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document

"To those who loved this world once before and spent time with its friends, gather again and devote your time..."

 

O "Final Fantasy VII" słyszał chyba każdy. Każdy też pewnie tą grę widział, a bardzo wielu się w niej wręcz zakochało.

Miliony fanów, góry sprzedanych kopii, przyznany przez wielu tytuł najlepszej gry RPG i rzesze czekające na więcej...

"Final Fantasy VII: Advent Children" już w momencie produkcji skazany był na sukces. Pewnym było że obejrzeć ten film będą chcieli praktycznie wszyscy fani anime. Jedyne co ryzykowali jego autorzy to nie sprostanie wymaganiom fanów. Tym bardziej cieszy fakt że do projektu podeszli oni z sercem i byli w stanie udźwignąć legendę.

Grafika i animacja w "FF" jest tym co zachwyca już od pierwszych sekund i nie pozwoli odejść od filmu aż do napisów końcowych. Trzeba sporej dawki zgryźliwości aby przyczepiać się do wizualnej strony "Advent Children". Nie jest to wprawdzie krok milowy w dziedzinie animacji, wszystko zostało zrobione jednak bardzo starannie. Woda wygląda jak woda, kwiaty tak jak powinny wyglądać kwiaty, ludzie sprawiają wrażenie żywych - i w tym wypadku nie chodzi tylko o ich "stronę wizualną". Nie ma tu bohaterów kukiełkowych. Każda z postaci, nawet jeśli na ekranie jest tylko przez kilka chwili, pokazuje że ma swoją osobowość. Są oni tym bardziej realni, że w przeciwieństwie do swoich konsolowych odpowiedników posiadają głosy.

Fabuła filmu rozpoczyna się dwa lata po zakończeniu historii opowiedzianej w grze. Na dźwigającym się z upadku świecie pojawia się śmiertelna choroba: Geo-stigma i trzech srebrnowłosych mężczyzn szukających "matki". Cloud wraz z przyjaciółmi ponownie stają do walki. Tyle tytułem wprowadzenia. Wprawdzie historia może wydawać się naiwna, ale na prostym szablonie twórcy FF zbudowali naprawdę wciągającą opowieść... tak jak to oni mają w zwyczaju ;)

Ogromne wrażenie zrobiły na mnie walki. Są one świetnie zaplanowane, dynamiczne i co bardzo ważne kamera nie "gubi akcji". Nie trzeba co parę sekund robić pauzy, żeby zorientować się kto z kim walczy i czy to co przed chwilą przeleciało przez ekran to kamień, czy też bohater filmu.

Ścieżka dźwiękowa z "Advent Children" spodoba się zarówno miłośnikom symfonicznych brzmień, jak i rockowego grania. Szczere słowa uznania dla jej twórców.

"Final Fantasy VII: Advent Children" to produkcja udana w każdym calu. O klasie tego filmu stanowi nie tylko perfekcjonizm techniczny w animacji i muzyce, ale przede wszystkim ogromna satysfakcja jaką daje jego oglądanie. Blisko dwugodzinny seans pozostawia widza z odczuciem niedosytu, które karze wracać do tego anime ponownie - a to największy sukces jaki może osiągnąć film.

 

Recenzent: AzzL
Tytuł filmu:
Final Fantasy VII Advent Children
Długość: 118 min
Rodzaj: Akcja
Strona oficjalna: http://www.square-enix.co.jp/dvd/ff7ac/

 

Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world