zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document
"Fantazja wcale nie taka ostatnia"

Zwykle stara się aby film był adresowany do jak największego grona widzów. Zmniejsza się jego brutalność, wycina sceny łóżkowe, upraszcza fabułę. Autorzy Final Fantasy VII: Last Order, postąpili zupełnie odwrotnie. Anime to w pełni docenią i zrozumieją jedynie Ci, którzy mają za sobą przejście FF VII ...tak z pare milionów osób.

Final Fantasy VII: Last Order rozwija wątki opowiedziane w grze, jest też zarazem prequelem Final Fantasy VII: Advent Children. Do wszystkich któży przygody Cloud'a i c.o. znają jedynie z opowiadań znajomych, lub artykułów w gazetach - nie zniechęcajcie się. Sam nigdy nie ukończyłem żadnego "finala", co absolutnie nie przeszkadzało mi w oglądaniu obu anime. To niezorientowanie nawet dodaje nutkę tajemniczości dla tych anime.

Większość rzeczy jest niejasna. Jest tu dużo retrospekcji, sięgających do wydarzeń z gry, jest nie do końca zrozumiały komentarz "człowieka w garniturze", ktoś bohaterów ściga, z kimś muszą walczyć. Czemu? To już nie jest tak ważne.

Anime wygląda na tyle dobrze, że nawet tak niezorientowany widz jak ja, zapominał o tej drobnej niedogodności i skupiał się na podziwianiu płynnych, starannie narysowanych animacji którymi przepełnione są dynamiczne sceny walki. Twórcy zadbali zaś aby było na co patrzeć. Mamy tradycyjne bicie, jest też pościg, wygibasy ala Matrix i ...uf... sporo tego jak na 25 minut. Sama kreska przywodzi mi na myśl anime X, tylko że w tym wypadku postacie są mniej "clampowe" i w mojej opinii wyglądają najzwyczajniej lepiej.

Bardzo dobrze z obrazem komponuje się muzyka. Podoba mi się sposób w jaki spokojna melodia, złożona z paru zaledwie dźwięków, grająca w czasie przedzierania się dwójki bohaterów przez las, przechodzi płynnie w dynamiczny utwór towarzyszący walce. Ciężko jest mi sobie wyobrazić jakąś inną ścieżkę dźwiękową, która równie dobrze pasowałaby do Last Order. Jeśli miałbym ją najprościej opisać to powiedziałbym że jest to taka fajna mieszanka elektroniki i rocka. Na tyle fajna aby słuchać ją i po obejrzeniu anime.

 

Czas na mowę końcową. Nie będę nawet polecał Final Fantasy VII: Last Order dla fanów gry. Oni z pewnością obejrzeli te anime jako pierwsi. Cała reszta po prostu musi to zobaczyć. Jeśli jest się już w tej mniejszości i nie łapie o co w FF VII chodzi to wypada chociaż być zorientowanym w tym co też tam się teraz dzieje... tak żeby mieć o czym rozmawiać z ludźmi.

 

Recenzent: AzzL
T ytuł anime: Final Fantasy VII: Last Order
Typ: OVA
Ilość epizodów: 1
Rodzaj: Dramat
Strona oficjalna:

 

Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world