zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document
Full Metal Panic w nowym, lepszym wydaniu

Niedosyt. Tylko to pozostało mi po skończonej serii Full Metal Panic. Lecz nie musiłem długo cierpieć z tego powodu, gdyż zaraz znalazłem kontynuację z dopiskiem Fumoffu.

Nowa seria powitała mnie openingiem z beztroską muzyką wpadającą łatwo w ucho. Pierwszą rzeczą zauważalną dla widza, który miał już za sobą orginał FMP to widoczny brak mechów na wstępie. Zagłębiając dalej w pierwszy odcinek nagle po prostu nie mogłem dłużej patrzeć na ekran monitora..... gdyż leżałem na podłodze i trzęsłem się cały ze śmiechu! I tak przez całe dwadzieścia minut. Ze łzami w oczach i bólem brzucha zacząłem jak najszybciej ściągać nastepne epizody.


.

Autorzy FMP po obejrzeniu swego pierwszego dzieła poszli po rozum do głowy i skupili się na humorze i dwóch głównych postaciach : Licealistki Kaname Chidori i regularnego żołnierza specjalnej jednostki Sagary Souske wcielonego obecnie do szkoły w celu uzupełnienia braków w nauczaniu ;) Souske, nieprzyzwyczajony do życia w pokoju i wśród normalnych obywateli, stara się wykorzystać wszystkie swoje doświadczenia wojenne w szkole, a co za tym idzie powoduje serie katastrof i wypadków. Fani pozostałych bohaterów z Full Metal Panic również nie pozostali ominięci przez autorów. Genialne dopasowanie postaci i humor wybijający się ponad przeciętność sprawi, że nawet pseudozwolennicy komedi będą się świetnie bawić. Pozatym wątek miłosny znowu został tu doskonale wpleciony, a nawet mógłbym powiedzieć, że na nim opiera się całe anime

Kreska jest tu po prostu śliczna. Wszystkie postacie są w pełni dopracowane i "dopieszczone", lokacje starannie opracowane, a gdy wszystko połączy się z efekatmi i grafiką komputerową daje to naprawdę niezłe efekty. Szczególnie gra światła i cienia. Na przykład na plaży słońce aż razi nas w oczy, a w ciemnym pomieszczeniu wręcz czuje się te napięcie i niepewność bohaterów. Bardzo mało jest zgrzytów, takich jak powtarzające się klatki, moge wręcz rzec, że nie ma ich wcale.

Podkład dzwiękowy i muzyka są doskonale dopasowane do tego, co dzieje się na ekranie. Odgłosy otoczenia, dubbing postaci, do niczego nie moge się przyczepić. Opening i Ending jak już mówiłem łatwo wpada w każde, nawet wybredne ucho.

11 Odcinków... 2 Nieoficjalne epizody.. To wszystko co można zobaczyć. Pozostaje mi tylko niedosyt. Właśnie to jest najgorszy minus tego anime - jest zdecydowanie za krótkie. Niestety chyba nie doczekamy się kolejnej kontynuacji. Lecz na zawsze pozostanie mi w pamięci Full Metal Panic?Fumoffu!, przy którym spędziłem tak wspaniale czas. No i jeszcze zostają mi potężne mięśnie brzucha ;)

Recenzent: Tommy
Tytuł anime: Full Metal Panic? Fumoffu!
Ilość widzianych odcinków:
11 + 2 nieoficjalne epizody
Rodzaj:
komedia
Strona oficjalna:
http://www.advfilms.com/titles/fumoffu/

 

Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world