zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document

Panika, panika, metalowa panika! ;)

 

Full Metal Panic. Full Metal Panic... Full Metal Panic? Dopiero za trzecim razem ta nazwa dotarła do mojej głowy. " O nie, znowu jakieś anime o mechach. Znowu głupia nawalanka. Znowu strace godziny na ściągnięcie i obejrzenie średniego, 24 odcinkowego anime" - pomyślałem. I po paru dniach zrozumiałem, że nie należy się wypowiadać na tematy, na które nie ma się pojęcia.

Wreszcie, gdy pierwszy odcinek znalazł się na moim dysku, niezwłocznie odpaliłem odwarzacz i...po 20 minutach wiedziałem już, że wreszcie odpoczne przy jakimś luzackim anime :-) . Jak sie okazało nie było to anime w pełni poświęcone walce dobra ze złem na tle życia bohaterów. To było życie bohaterów na tle walki dobra ze złem.

Sagara Souske - członek organizacji antyterrorystycznej szkolony od dzieciństwa ma za zadanie z nieznanych przyczyn ochraniać dziewczynę z liceum - Kaname Chidori. Obie postacie pasują do siebie jak pięść do nosa. To właśnie one napędzają akcję. Wątek mechów i wątek miłosny przeplata się ze sobą przez całe anime. Jednak nie wszystko jest takie piękne. Zawiodłem się na fabule, która ma braki i niedociągnięcia, jakby była wyciągnięta z 16 kartkowego zeszytu... z powyrywanymi stronami. Po jakimś czasie można przewidzieć, co wydarzy się w następnym odcinku i oglądanie nie sprawia już takiej przyjemności jak na początku.
Na szczęście duża dawka humoru bijąca z tego anime rekompensuje (przynajmnej dla mnie) tą niedogodność.

Autorzy FMP postarali się by ich anime wyglądało bardzo dobrze. Ładna kreska, szczegółowe postacie i efekty komputerowe robią wrażanie. Widać to szczególnie podczas walk mechów. Jedyne do czego można się przyczepić to animacja, która czasem wygląda ślicznie, a czasem tragicznie.


Z dzwiękiem jest nie inaczej. Wybuchy, odgłosy karabinów , zgrzyty, pluski, krzyki, jęki i szum powietrza brzmi bardzo dobrze. Muzyka też nie jest zła, ale jeśli przez całe anime słychać ciągle powtarzające się motywy, to coś jest chyba nie tak. Na szczęście Opening i Ending jest miły dla ucha cieszy pomomimo tego, że mało się w nim zmienia.

Full Metal Panic. Mówi wam już to coś? Jeśli tak, to zapamiętajcie ten tytuł na liście swoich anime do obejrzenia, bo warto odskoczyć czasem do niezbyt wymagającego tytułu.

 

Recenzent: Tommy
Tytuł anime: Full Metal Panic
Ilość widzianych odcinków: 24
Rodzaj: akcja-komedia
Strona oficjalna: http://www.full-metal-panic.com/

 

Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world