zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document

Dla trochę większych dzieci

 

Pisać recenzję parodii parodii, jest chyba największą parodią. Cukierkowate dialogi, kolorki, postacie, te ich cieniutkie głosiki i wieczne uśmiechnięte buźki...aghhhh! Od tych wszystkich słodkości człowiekowi aż niedobrze się robi. Wyobraźcie sobie że ktoś po raz kolejny postanowił zrobić z tego 'drobne krzywe zwierciadło' To dobry pomysł ale dlaczego znowu tylko 'drobne'?

Wydawałoby się, że "Netrunmon the Movie" to taka typowa bajeczka dla maluchów w której zawsze musi znaleść się miejsce na miłość i zakończenie z morałem. Pokazanie co jakiś czas dziewczęcych majtek (o tym za chwilę) lub np. robota z dużym 'przyrodzeniem' w postaci działa, daje do zrozumienia że to jednak opowieść dla trochę większych dzieciaków ;)
Nieraz w trakcie oglądania, nasuwać się będą takie pytania jak: "dlaczego?", "po co?", "na co?". Żeby zaoszczędzić Wam czasu na szukanie odpowiedzi na te zagadnienia, przybliże po krótce szybką odpowiedź: Bo tak być musi! :)


Właściwie to "Netrunmon the Movie" ma w sobie więcej z bajki niż z parodii (w negatywnym tego słowa znaczeniu). Jednoliniowa fabuła, cukierkowaty klimat oraz oczywiście ten straszny i jakże przerażający pan, zwany 'Zły'. Do pewnego stopnia autorzy postarali się to sparodiować jednak uważam że mogli posunąć się w tym dalej. Bywa i czasem, że jest śmiesznie ale to raczej nic wielce specjalnego.

Wracając do dziewczęcych majtek ;P Japończycy już nieraz pokazali jakie z nich zboczuchy ale pokazywanie 11-letnich dziewczynek w niewinno-erotycznych pozach? Co to wogóle ma być!?

Słów kilka o rysunkach i grafice. Barwna, kolorowa, prosta, miła - typowo bajeczna. Nieraz przewinie się jakaś animacja 3D która, co trzeba przyznać, wygląda całkiem, całkiem. Ogółem nie jest to może coś nowego czy rewelacyjnego ale cieszy oko.


Czy zwracaliście uwagę na muzykę w bajce, albo czy chociaż ją słyszeliście? Niby coś gra, niby coś brzdękoli ale i tak się na to uwagi nie zwraca. Wesołe melodyjki i groźne huczenie to wszystko na co można tu liczyć (nie wliczają piosenki końcowej która i tak nie jest niczym wybitnym).

Jeśli za oknem szaro, buro i ponuro a na dysku nie ma żadnych gier ani chęci do robienia czegokolwiek - sięgnijcie po "Netrunmon the Movie" i zanużcie się w tę baśniowo-parodialną opowieść skoro i tak nie ma nic lepszego do roboty.

Recenzent: Pogo
Tytuł filmu: Netrunmon the Movie
Typ: OVA
Ilość epizodów: 1
Rodzaj: Komedia
Strona oficjalna: brak

 

Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world